Rıdvan Duran Kimdir?

Diğer Haberler

Rıdvan Duran 1972 yılında Sakarya’nın Geyve ilçesinde doğdu.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra, Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümünde “Yerel yönetimler” üzerine yaptığı teziyle yüksek lisansını tamamladı.

Adapazarı Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, Adapazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı, SASKİ (Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi) Yönetim Kurulu Üyeliği, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı, Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Kültür A.Ş. Genel Müdürü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak idari görevlerde bulundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı, Sakaryaspor Kulüp Asbaşkanlığı ve Başkan Vekilliği yaptı.

Halen İstanbul İktisatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Wushu-Kungfu Federasyonu Asbaşkanlığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri devam etmekte.

Sakarya’da yerel bir radyo kurmuş, genel yayın yönetmeliği görevinde bulunmuş ve çeşitli radyo programları yaptı.

08 Nisan 2022 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

1 Aralık 2023 tarihinde 2024 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

Rıdvan Duran evli ve 4 çocuk babası.

Sosyal Medya
Twitter:@duran_ridvan

 

- REKLAM -spot_img

Öne Çıkanlar