Hasan Zengin’in gündemi geçim sıkıntısı ve mevcut ekonomik sorunlar oldu

Diğer Haberler

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Hasan Zengin yerel basınla paylaştığı bildirisinde halkın geçim sıkıntılarına ve mevcut ekonomik sorunlara temas etti.

Saadet Partisi il Başkanı Hasan Zengin yaptığı basın açıklamasında; ‘TÜİK’in resmi verilerine göre; Ağustos ayında enflasyon aylık bazda yüzde 9,09 artarken, yıllık bazda bu artış yüzde 58,94 olarak gerçekleşti. Cumhuriyet tarihinin en yüksek enflasyon artışlarından biri yaşandı. Ama seçim öncesi ne diyorlardı? ‘Enflasyonun belini kıracağız, enflasyonu tek haneye indireceğiz.’ Peki seçimden sonra ne oldu? Enflasyon milletin belini kırdı ve kırmaya da devam ediyor. Seçimden önce ne diyorlardı? ‘Faizler düşecek. Bu can bu tende olduğu sürece faizler artamaz.’ Fakat seçimden sonra ne oldu? 750 baz puan birden artışla faiz rekoru kırıldı!

Referandum olur; ‘burada bize evet oyu verin, sonra ülkemiz uçacak’ dersiniz. Genel seçim olur; ‘burada iktidarı bize verin, o zaman görün nasıl sorunları çözeceğiz’ dersiniz. Yerel seçim olur; ‘belediyeleri bize verin, uyum olsun’ dersiniz. 5 yıl istersiniz, yetmez! 5 yıl geçince, bu kez döner bir 5 yıl daha istersiniz. 300 yetmez, 400 vekil istersiniz. Aldığınız vergiler yetmez, üstüne yeni ek vergiler istersiniz! Pandemi olur, IBAN verip para istersiniz; deprem olur, dönüp milletten yardım istersiniz! Soruyorum; Allah aşkına, siz bu milletten daha ne istersiniz? Bugüne kadar ne istediniz de millet vermedi, ne istediniz de alamadınız? İktidar olmanın gereğini ne zaman yerine getireceksiniz?

7 bin 500 lirayla emekliler bir ay geçinmeye çalışırken, bir avuç insan onu tek seferde bir ayakkabıya veriyorsa, 11 bin 400 lirayla milyonlarca aile bir ay hayatta kalmaya çalışırken, bir avuç insan bu rakamı bir akşam yemeğinde harcıyorsa, bir avuç insan tek seferde bir takım elbiseye o parayı veriyorsa; o ülkede adaletin A’sından dahi bahsedilemez!

Biz Türkiye’nin gerçek gündemini, insanımızın gerçek problemlerini her fırsatta konuşmaya devam edeceğiz. Hem TBMM’deki grubumuzla hem Sakarya’daki teşkilatlarımızla en güçlü şekilde milletimizin sorunlarının takipçisi olacağız.  Aynı inanç, azim ve kararlılıkla işte biz buradayız ve burada olmaya, 85 milyonun hakkını koruyup gözetmeye, ahlakı ve adaleti öncelemeye devam edeceğiz!’ dedi.

- REKLAM -spot_img

Öne Çıkanlar